Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se vyznat v granulích (značkách)?

Kočka není hlodavec ani vegetarián, proto potřebuje hlavně maso!

Složení krmiva je velmi důležité, věnujte mu, prosím, pozornost.

Obecně panuje názor, že existují 3 kategorie granulí:

 1. "marketová" (běžně dostupná)
 2. prémiová
 3. superprémiová

Já se spíše přikláním k tomuto dělení:

 1. nevhodná (většinou komerční, příliš levná) - mohou způsobovat zdravotní problémy a nemoci vzhledem k nevhodnému složení (zvracení, průjmy, močové kamínky apod.)
 2. vhodná - s vysokou výživovou hodnotou, nezpůsobující zdravotní potíže

 

Dobré krmivo se pozná jak jinak, než podle složení. Jelikož většina z nás nemá možnost jít se podívat, jak a z čeho se krmivo vyrábí, musíme se řídit uváděným složením. Vyznat se v něm je tak trochu věda, proto zde uvádím pouze základní zásady a zbytek si můžete přečíst na stránkách, na které odkazuji.

Pokud chcete kupovat svým kočkám to nejlepší, tak počítejte s tím, že ke shánění budete muset vynaložit trochu úsilí. Cena je u kvalitních krmiv samozřejmě vyšší, ale koupí nejdražšího krmiva si automaticky nepojišťujete kvalitu. Záleží také na maržích, které jsou u kamenných obchodů o hodně vyšší, protože zde jsou vyšší náklady na provoz. Proto se vám kvalitní krmivo, na které narazíte většinou (pouze) na internetu může zdát podezřele levné. Když si ale na internetu najdete dražší komerční krmivo, které je běžně k dostání, zjistíte, že je zde také o poznání levnější.

 

Nekupujte:

 • barvené granule - barviva Vaší kočce neprospívají a pouze se Vás snaží obalamutit tak, abyste si mysleli, že když dáte kočičce červenou granulku, tak dostává masíčko, a když zelenou, tak je v tom zelenina (krmiva typu Whiskas)
 • nedejte na reklamu - dobré krmivo nepotřebuje reklamu a Vy za ni nepotřebujete platit
 • granule pro psy - kočka má jiné nároky (potřebuje více masa, psí granule mohou obsahovat něco, co kočka nesnese)
 • marketová a také bohužel dobře dostupná krmiva

Seznam často kupovaných "špatných" krmiv, aneb teď pro Vás mám (zřejmě nemilé) překvapení:

 • Whiskas
 • Kitekat
 • Frieskies
 • Pro Plan
 • Ontario
 • Royal Canin (RC)
 • Eukanuba
 • Coshida (stejné jako Whiskas)
 • Animonda Rafiné
 • Hill's Science Plan
 • IAMS

Na základě diskuze níže chci uvést, že krmivo Brit (Brit Premium, Brit Care a Carnilove) nemůžu doporučit kvůli množství negativních zkušeností a také nedůvěřuji surovinám (např. Brit Care obsahuje "dehydratované kuře" - tedy které části, všechny vč. vedlejších?) a také kvůli špatným šaržím, které se v poslední době objevují. Kdo hledá dobrou cenu a nepotřebuje nejkvalitnější suroviny, může vyzkoušet. Pozor na kapsičky Brit Premium, ty svým složením nepatří do dobré kvality.

Nenechte se zmást testy na kvalitu krmiv. Není v nich testováno to, co by mělo, a výsledky bývají podplacené, o čemž jsem se už několikrát přesvědčila. Také odborné "NEZÁVISLÉ" články nejsou tak nezávislé, jak bychom si přáli. Zejména se to týká metody BARF, tak často opěvované a z druhé strany zahěné.

A teď dobrá zpráva, existují i dobrá krmiva - hlavní hledisko je obsah masa a jeho kvalita:

 • Arden Grange
 • Applaws - prodělalo špatnou šarži při změně továrny v roce 2016
 • Orijen
 • Leonardo
 • Firstmate
 • Taste of the Wild
 • Acana
 • Felidae
 • Eagle Pack Holistic

Toto je pouze několik příkladů krmiv. Jakmile se začnete zajímat o složení, kvalitní krmiva si snadno vyhledáte sami :-)

 

Čím se často kočkař řídí a nad čím bychom se měli zamyslet?

Hodně majitelů koček se ve snaze zajistit zvířátku to nejlepší krmení při návštěvě veterináře zeptá, které krmivo je nejlepší, které doporučuje. Veterináři jsou ovlivněni obchodními zástupci určitých značek, kteří je navštěvují a přesvědčují k prodeji (veterinárních) krmiv. Při tom krmivo samozřejmě vychválí. Veterináři se nespecializují na krmiva, většina z nich se složením vůbec nezabývá a pokud se jich zeptáte na určité krmivo, tak se snaží vzpomenout, zda ten název někdy slyšeli... Pokud ne, krmivo zavrhnou.

Veterinář Vám s velkou pravděpodobností poradí, abyste krmivo nestřídali. Ano, nestřídejte krmiva různých kvalit, střídejte pouze kvalitní krmiva, ale pokud máte možnost, střídejte. Zvířátku neublížíte, ačkoli veterinář Vás bude přesvědčovat o opaku (tento jeho názor však není ničím podložen).

Někteří "odborníci" Vám poradí, abyste nekupovali krmivo s "příliš" vysokým obsahem bílkovin. Že prý je to pro kočku "nezdravé". Většinu stravy divoké kočky tvoří maso, které je, světe div se, plné bílkovin... Takže bílkoviny ano, ale z větší části určitě živočišného původu.

 

Čím se řídit neboli takhle ano:

 • podíl masové moučky musí být co nejvyšší (nejlépe alespoň 30 %) a musí být přesně specifikováno, o jaké maso se jedná - např. kuřecí (nikoli pouze maso nebo "kuře")
 • musí se jednat o dehydrované maso - tzn. moučku (moučka obsahuje maso i kosti a čerstvé maso obsahuje pouze maso) nebo čerstvé maso ve velkém množství
 • maso, resp. specifikovaná masová moučka musí být rozhodně na prvním místě
 • krmivo nesmí obsahovat obilí a když už ho obsahuje, tak rozhodně nesmí být na prvním místě a musí být specifikováno, určitě se vyhněte výrobkům, kde jsou ve složení "obilniny" nebo "obiloviny" nebo ještě horší "vedlejší výrobky rostlinného původu"
 • ve složení byste neměli najít výrok typu "obsahuje konzervační látky povolené v EU" - bývají v tom látky, které mohou Vašemu zvířátku škodit - viz www.emulgatory.cz (doporučuji si seznam vytisknout a nosit do obchodů, kde běžně nakupujete potraviny, budete jistě velmi překvapeni, co všechno jíte), nebo tyto látky najdete přímo vypsané a můžete si sami překontrolovat, zda to jsou nebo nejsou ty, které chce své kočičce dopřávat (nejčastěji používané specifikované špatné konzervanty: BHA, BHT)
 • měly by být použity přírodní konzervační látky (např. vitamin E)
 • pozor - vedlejší výrobky mohou zahrnovat nevhodné přísady jako pařáty, zobáky apod.

Výše uvedené body jsou znázorněním toho, jak by to mělo vypadat. Realita je taková, že výrobci si při deklaraci složení tvoří vlastní pravidla. Je vhodné si pročíst stránky výrobce, z nich se dá zjistit překvapivé množsví informací, které Vám pomohou při výběru krmiva. Výrobce by se na svých stránkách měl určitě vyjádřit k původu surovin, zda testuje krmivo na zvířatech. Představení továrny je velké plus.

 

Hlavní zdroje informací (vhodné navštívit):

www.firstmate.cz

www.kocky-online.cz/forum

www.svetkocicek.cz

 

Poměr cena / spotřeba

Granule pro koťata, dospělé kočky, kastráty, nebo kočky žijící jen doma?

 

Granule určené pro koťátka mívají větší výživovou hodnotu, což znamená, že jich kočka sní méně než těch ostatních.

Rozhodně se nemusíte cítit provinile, pokud koťátku náhodně podáte krmivo pro dospělé kočky či naopak. Panuje však názor, že granule pro koťátka mohou uškodit dospělému jedinci, vzhledem k množství přidaných vitamínů mohou zatěžovat orgány.

Dražší, resp. lepší krmiva také zasytí kočičku lépe než ta nekvalitní. Proto když budete kočce podávat kvalitní granule, tak jich spořádá méně, čímž majitel ve výsledku ušetří.

Určitě se vyhněte již zmíněným krmivům dietním (light, castrate, indoor apod.). Doporučuji kupovat granulky pro dospělé kočky (adult).

Z toho vyplývá, že pokud výrobce uvedl na trh krmivo bez určení, pro jaké kočky je vhodné, nemusí Vás to zneklidňovat.

Doporučuji kupovat velká balení - vyjde to mnohem levněji. Je vhodné zakoupit barel (nebo několik) na granule. V dnešní době se už nemusíme bát, že když kočičce granule nezachutnají, tak jsme vyhodili peníze oknem. Stačí si podat inzerát - např. na fórum o kočkách, či různé inzertní servery (úspěšní jistě budete na www.aukro.cz). Nebo druhou možností je odvézt krmivo do útulku. Třetí možností je přimíchávat granule do těch, které kočce chutnají (pozor - kočka může tuto "lest" odhalit).

 

Co dělat, pokud kočičce přestane podávané krmivo chutnat?

 

Může se stát, že svému zvířecímu miláčkovi nasypete granulky a on na Vás vrhne pohled, který říká: "A nic lepšího už tam nemáš? To jsi mě teda nenadchnul..."

Postup je dost individuální, obecně lze říci, že není dobré krmit dlouhodobě jedním druhem krmiva. Výsledkem totiž může být výše uvedená situace, nebo v horším případě si kočka na jistý druh granulí zvykne natolik, že když jí nasypete něco jiného, tak to bude odmítat (krmivo se může přestat vyrábět).

Já osobně mám doma několik druhů granulek (od různých výrobců) a ty střídám. Pozor, odborná literatura uvádí, že velmi častým střídáním granulí si můžete "vyšlechtit" vybíravou kočičku.

Sami jistě vycítíte, jak moc střídat granule. Pokud kočička vyjí mističku a Vy jí nasypete jiné krmivo, myslím, že by neměl být problém. Na "vymňoukávání" oblíbeného krmiva bych ovšem nereagovala.

 

Panuje názor, že někteří výrobci přidávají do krmiva látky zlepšující chuť. Takovým výrobkům se raději vyhýbejte - jsou výrobci, kteří to přímo uvádějí jako výhodu, jako důvod, proč byste si měli jejich výrobek koupit! Kdyby tam ty látky nebyly, kočky by kolem těchto granulí chodily obloukem.

Proč asi? Protože kočka pozná, co je pro ni dobré. Příklad ze života: Jednou se mi bohužel podařilo koupit granule, kde na prvním místě byly obiloviny (!). Moje koťátka to vůbec nechtěla papat. Všechny ostatní druhy granulek papala bez problémů.

Pozor na články v novinách, časopisech a na internetu!

V nich se mimo jiné můžete dočíst, že žádní výrobci do svých granulí látky zlepšující chuť nedávají.

Nevěřte všemu, co kdo napíše! Znovu radím, řiďte se svým rozumem. Víte, co se dává např. do paštik? Ano, je to "odpad", ale hezky okořeněný, aby nám chutnal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Liemiva

(DavidVapog, 9. 6. 2021 23:31)

https://telegra.ph/Vida-Guerra-Dating-Chris-Evans-11-03
https://telegra.ph/Half-Lives-And-Radiometric-Dating-11-10
https://telegra.ph/Naked-Milf-On-Motor-03-24
https://telegra.ph/18-Porn-Video-With-Irresistible-Girl-Brooklyn-03-29
https://telegra.ph/Tiny-Barely-Legal-Girl-Blowjobs-04-04
https://telegra.ph/Gif-Japanese-Porn-Pervert-Fuckingg-04-02
https://telegra.ph/Brunette-Served-An-Old-Partner-With-Her-Skillful-03-29
https://telegra.ph/Horny-Hottie-Dakota-Skye-Fucks-Off-A-Dick-03-28
https://telegra.ph/Porno-Granny-Deutsch-10-31
https://telegra.ph/Saxy-Xxx-Hot-VAE-11-01
https://telegra.ph/Nicki-Minaj-Porn-Image-03-25
https://telegra.ph/I-Love-Big-Cock-Panties-04-01
https://telegra.ph/Sexalicious-Girls-Parting-Topless-On-A-Boat-03-30
https://telegra.ph/Young-Wife-Huge-Cock-03-25
https://telegra.ph/Ficken-Hot-Milfs-Junge-03-26
https://telegra.ph/Piper-Fawn-Fotos-Porno-03-25
https://telegra.ph/Naked-Girls-Doing-Crossfit-11-11
https://telegra.ph/Busty-Mature-Daybed-Fuck---Porn-Pics-And-04-02
https://telegra.ph/Hardcore-Interracial-Pounding-By-BBC-To-Red-04-01
https://telegra.ph/Hot-Mlfs-Sex-Mit-Jungen-11-03
https://telegra.ph/Melanie-Mller-Porn-Tube-10-31
https://telegra.ph/Strassenflirts-Porn-03-27
https://telegra.ph/How-Does-Radiometric-Dating-Determine-The-11-11
https://telegra.ph/Just-Walk-Into-My-Office-And-Catch-Me-Naked-03-30
https://telegra.ph/Japan-Mädchen-Nackt-Swimsiut-11-02
https://telegra.ph/Gay-Cuckold-Porn-03-30
https://telegra.ph/Free-Little-Arap-Sex-03-25
https://telegra.ph/Hot-Young-Teen-Blonde-Mit-Unterwäsche-In-Der-11-04
https://telegra.ph/Thin-Perfect-Porn-Girls-04-01
https://telegra.ph/Dyke-Porn-03-30
https://telegra.ph/The-Naked-Mile-Nude-Scene-03-23
https://telegra.ph/White-Girls-With-Big-Ass-Holes-Nude-04-03
https://telegra.ph/Pc-Dating-Games-List-03-24
https://telegra.ph/Real-Milf-And-Daighter-04-01
https://telegra.ph/Esaa-Deol-Foto-Nacket-11-02
https://telegra.ph/Most-Sexy-Actress-Nude-Pic-03-26
https://telegra.ph/Sexy-Moving-Boobs-Porn-03-25
https://telegra.ph/
https://telegra.ph/Auburn-Ladyboy-Ist-So-Glcklich-Ber-Gefickt-03-27
https://telegra.ph/Hymen-Virginity-Breaking-Sex-Video-04-02
https://telegra.ph/Free-Video-Clips-Nude-Latina-Fuck-Nude-Gallery-03-26
https://telegra.ph/Kate-Mara-Naked-Free-Pics-03-27
https://telegra.ph/Young-Girl-Naked-Dailymotion-03-24
https://telegra.ph/Ficken-Auf-Dem-Boot-10-31
https://telegra.ph/Selena-Gomez-Naked-And-Covered-In-Cum-04-04
https://telegra.ph/Gender-Girls-Naked-Images-03-27
https://telegra.ph/Persian-Anal-Clips-11-12
https://telegra.ph/Jessica-Burciaga-Nude-Playboy-03-26
https://telegra.ph/Porn-Teen-Video-Featuring-Hot-Young-Slut-Bambi-03-28
https://telegra.ph/Nackte-Sexy-Frauen-Schule-11-02

плитка на кладбище

(anndroSpolo, 5. 6. 2021 20:36)

Quality products and drugs only here https://bit.ly/3rLBBis

(Soamb, 3. 6. 2021 20:37)

Quality products and drugs only here

https://bit.ly/3rLBBis

Liemiva

(Williamkigma, 2. 6. 2021 18:34)

https://telegra.ph/
https://telegra.ph/Blonde-Girl-Shows-Her-Fucking-Skills-And-Then-03-31
https://telegra.ph/Most-Successful-Dating-Site-Headlines-04-02
https://telegra.ph/Round-Ass-Teen-Cutie-Faith-Loves-To-Ride-A-Cock-03-28
https://telegra.ph/Two-Hula-Dancing-Hotties-03-28
https://telegra.ph/Family-Young-Teen-Porn-Videos-03-28
https://telegra.ph/Omasex-Kostenlos-10-31
https://telegra.ph/Big-Plans-In-The-Park-03-29
https://telegra.ph/Jessica-Alba-Hot-Sexy-03-28
https://telegra.ph/New-York-Flavor-Od-Lobe-Naked-03-25
https://telegra.ph/Dieb-Der-Herzen-Sex-Szene-11-02
https://telegra.ph/HeiГџe-Mexikanische-Krankenschwestern-Sex-11-03
https://telegra.ph/Seitensprung-Dating-Websites-11-03
https://telegra.ph/Lucy-Li-Porn-03-30
https://telegra.ph/Yal-Siki-03-28
https://telegra.ph/Midget-Teens-Being-Fucked-11-12
https://telegra.ph/BabesLicking-Young-Teen-Porn-Videos-03-28
https://telegra.ph/Katy-Rose-Interracial-03-27
https://telegra.ph/Murder-Of-Crows-Sex-Scene-04-04
https://telegra.ph/Hot-Naked-South-African-Milfs-03-25
https://telegra.ph/Girl-From-Gogo-Bar-Gets-Fucked-In-My-Bedroom-03-31
https://telegra.ph/Online-Dating-For-Over-40-Australia-04-01
https://telegra.ph/Nackt-Babes-Dicken-Buttd-11-06
https://telegra.ph/Frauen-Die-Während-Pussy-Saft-11-03
https://telegra.ph/Dirty-Sexy-Naked-Grannies-10-30-2
https://telegra.ph/Real-Vater-Tochter-Ficken-11-02
https://telegra.ph/Victoria-Silvstedt-Porn-Movies-03-24
https://telegra.ph/Cheerleader-VerfГјgt-Гњber-Ihre-Enge-Pussy-03-28
https://telegra.ph/5-Stages-Of-Dating-04-02
https://telegra.ph/Written-Jerk-Off-Instructions-03-26
https://telegra.ph/Beautiful-Naked-Girl-With-Short-Hair-04-01
https://telegra.ph/Pornos-Kostenlos-Online-10-31
https://telegra.ph/Sex-Big-Woman-Russia-04-04
https://telegra.ph/Dr-Frankie-Matchmaking-11-08
https://telegra.ph/Naked-Busty-Young-Mom-04-04
https://telegra.ph/Hot-Girl-With-Pussy-Spread-Wide-03-26
https://telegra.ph/Sexy-Naked-Men-And-Women-With-Big-Cock-04-02
https://telegra.ph/Porn-Dick-Fucking-Women-03-28
https://telegra.ph/Womens-Real-Orgasm-Naked-04-01
https://telegra.ph/Carey-Naked-Showing-04-03
https://telegra.ph/Couples-Dating-Places-In-Lahore-04-04
https://telegra.ph/Afghanische-Gefickt-Sexy-Garls-11-02
https://telegra.ph/Blonde-Milf-Moaning-Gif-04-02
https://telegra.ph/Phone-Pics-Of-Young-Girl-Fingering-03-27
https://telegra.ph/Sunny-Lane-Porn-Movies-04-03
https://telegra.ph/Handjob-Frauen-10-31
https://telegra.ph/Malaysische-Nackt-Sexy-Girls-11-03
https://telegra.ph/Nackte-Bestanden-Aus-College-KГјken-11-03
https://telegra.ph/Whitehorse-yukon-online-dating-11-06
https://telegra.ph/Free-Xxx-Nick-Cannon-04-02

Влагомеры нефти УДВН-1л и УДВН-1лм

(Armandonag, 2. 6. 2021 6:10)

<img src="https://all-pribors.ru/pics/large/65936-16-0000.jpg">
Влагомеры нефти УДВН-1л и УДВН-1лм необходимы для оперативного измерения содержания воды в нефти в лабораторных условиях (УДВН-1л) и в полевых условиях (УДВН-1лм). Также данный прибор может измерять содержание воды в газоконденсате, мазуте и различных маслах, которые имеют широкое применение в электроэнергетике и на различных видах транспорта.
Влагомеры серии УДВН-1ЛМ имеют встроенный автономный блок питания для использования в условиях отсутствия электричества: во взрывоопасных зонах, полевых условиях.
Влагомеры экономичны, просты и надежны в эксплуатации. А также не являются загрязняющим фактором для окружающей среды.
Для определения влагосодержания необходимо всего лишь погрузить датчик прибора в сосуд с исследуемой жидкостью. После этого визуально считать показания на встроенном индикаторе прибора.
Влагомеры серии УДВН успешно используются практически во всех нефтеносных регионах России, а также испытания на нефтяных месторождениях Средней Азии.
Показания приборов никак не зависят от концентрации солей и не чувствительны к сорту нефти. Поверка приборов серии УДВН - довольно простая и быстрая процедура. Есть функция встроенного автоматического контроля корректности работы прибора.

Основные технические характеристики:
Влагомер УДВН-1л УДВН-1лм УДВН-1лм1 УДВН-1лм2
Диапазон измерения, объемная доля воды, % 0,01 - 2 0,01 - 2 0,01 - 6 0,01 - 10
Абсолютная погрешность, объемная доля воды, % 0,06 0,06 0,15 0,20
Напряжение питания, В 220 Встроенный аккумулятор 7,2 В
Диапазон измерения плотности измеряемой среды, кг/м3 750 - 980
Температура измеряемой среды, С +15...+25 +15...+50

Заказать и купить на сайте: https://neftel.ru/vlagomer-nefti-udvn-1l

most recommended online pharmacies cialis afhsdbcCridlyxdpbq

(daushloh, 31. 5. 2021 5:34)

viagra with cialis https://rcialisgl.com/ - ordering cialis in canada cialis professional vs cialis

Предложу бонусы Устранение сайтов мошенника спамные базы

(AlenaVladimirovna, 31. 5. 2021 4:32)


Доброе утро!
Представляем самые лучшие прогоны, способные "убить" сайты ваших конкурентов. Всего от 2 000 р.
- Гарантированный результат. Онлайн-сайты ваших конкурентов "упадут".
- Предельно возможное число отрицательных фитбеков.
- Собрана особая база - выжимка самых сильных площадок из 10 000 000 веб-сайтов (вирусы, спам, порно и т.д.). Это работает безотказно.
- Прогон осуществляется сразу с 4 мощных серверов.
- Непрерывный спам активационных ссылок на официальный e-mail.
- Выполнение заказа на протяжении 40-240 часов. Растянем сколько угодно по времени.
- Прогон с запретными ключами.
- При 2-х прогонах - выгодные бонусы.

Цена 6000 рублей
Полная отчётность.
Оплата: Qiwi, Яндекс.Деньги, Bitcoin, Visa, MasterCard...

Telgrm: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
email: support@xrumer.cc

Работаем со Студиями!

discount pharmacy card dgsolbvfdCridlyrxdis

(daushVed, 31. 5. 2021 1:28)

what is cialis made of https://krocialis.com/ - wwwfreecialispills cialis.

viagra vs cialis forum afhsdbcCridlyzyogf

(daushloh, 30. 5. 2021 17:24)

how to order cialis online safely https://rcialisgl.com/ - counterfeit cialis kupi online cialis

navarro discount pharmacy dgsolbvfdCridlyahvbp

(daushVed, 30. 5. 2021 17:19)

coupons for cialis 5mg https://krocialis.com/ - cialis with daxopretine generic vs brand name cialis

singlecare pharmacy discount card dgsolbvfdCridlyjedpo

(daushVed, 30. 5. 2021 16:27)

normal cialis dose https://krocialis.com/ - super active cialis what is tadalafil

montreal drug cialis afhsdbcCridlyxnqdp

(daushloh, 30. 5. 2021 16:02)

original cialis online https://rcialisgl.com/ - cuanto dura cialis generic cialis 60 mg

massachusetts board of pharmacy dgsolbvfdCridlyxqsop

(daushVed, 30. 5. 2021 15:32)

is there generic cialis https://krocialis.com/ - how much does cialis 5mg cost viagra or cialis which is better

ritzman pharmacy dgsolbvfdCridlyijpdo

(daushVed, 30. 5. 2021 11:28)

price of cialis per pill https://krocialis.com/ - teva cialis cheapest cialis

sbbolthdmaphyBtjSmesyo

(MaithHtf, 30. 5. 2021 11:06)

cialis manufacturer coupon 2019 https://cialishav.com/ - cialis how long active ingredient in viagra and cialis

online pharmacy cialis afhsdbcCridlybhemf

(daushloh, 29. 5. 2021 22:55)

free cialis samples by mail https://rcialisgl.com/ - cialisprofessional finasteride and cialis

cialis no prescription canada afhsdbcCridlycbjif

(daushloh, 29. 5. 2021 20:33)

cialis profesional vs. super active vs. cialis https://rcialisgl.com/ - cialis where can i buy genaric cialis with dapoxetine

wegmans pharmacy dgsolbvfdCridlymrtje

(daushVed, 29. 5. 2021 13:58)

cialis reaction time https://krocialis.com/ - how to take cialis 20 mg free cialis online

cialis dapoxetine europe afhsdbcCridlyeikky

(daushloh, 29. 5. 2021 13:55)

do have to have a prescription for cialis? https://rcialisgl.com/ - how long before sex to take cialis tadalafil best price

gsaxzvofbldmaphyBtjSmesyc

(MaithAni, 29. 5. 2021 11:13)

albuterol canada pharmacy https://pharmacyken.com/ - online pharmacy no presc kroger pharmacy store hours


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62

následující »