Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se vyznat v granulích (značkách)?

Kočka není hlodavec ani vegetarián, proto potřebuje hlavně maso!

Složení krmiva je velmi důležité, věnujte mu, prosím, pozornost.

Obecně panuje názor, že existují 3 kategorie granulí:

 1. "marketová" (běžně dostupná)
 2. prémiová
 3. superprémiová

Já se spíše přikláním k tomuto dělení:

 1. nevhodná (většinou komerční, příliš levná) - mohou způsobovat zdravotní problémy a nemoci vzhledem k nevhodnému složení (zvracení, průjmy, močové kamínky apod.)
 2. vhodná - s vysokou výživovou hodnotou, nezpůsobující zdravotní potíže

 

Dobré krmivo se pozná jak jinak, než podle složení. Jelikož většina z nás nemá možnost jít se podívat, jak a z čeho se krmivo vyrábí, musíme se řídit uváděným složením. Vyznat se v něm je tak trochu věda, proto zde uvádím pouze základní zásady a zbytek si můžete přečíst na stránkách, na které odkazuji.

Pokud chcete kupovat svým kočkám to nejlepší, tak počítejte s tím, že ke shánění budete muset vynaložit trochu úsilí. Cena je u kvalitních krmiv samozřejmě vyšší, ale koupí nejdražšího krmiva si automaticky nepojišťujete kvalitu. Záleží také na maržích, které jsou u kamenných obchodů o hodně vyšší, protože zde jsou vyšší náklady na provoz. Proto se vám kvalitní krmivo, na které narazíte většinou (pouze) na internetu může zdát podezřele levné. Když si ale na internetu najdete dražší komerční krmivo, které je běžně k dostání, zjistíte, že je zde také o poznání levnější.

 

Nekupujte:

 • barvené granule - barviva Vaší kočce neprospívají a pouze se Vás snaží obalamutit tak, abyste si mysleli, že když dáte kočičce červenou granulku, tak dostává masíčko, a když zelenou, tak je v tom zelenina (krmiva typu Whiskas)
 • nedejte na reklamu - dobré krmivo nepotřebuje reklamu a Vy za ni nepotřebujete platit
 • granule pro psy - kočka má jiné nároky (potřebuje více masa, psí granule mohou obsahovat něco, co kočka nesnese)
 • marketová a také bohužel dobře dostupná krmiva

Seznam často kupovaných "špatných" krmiv, aneb teď pro Vás mám (zřejmě nemilé) překvapení:

 • Whiskas
 • Kitekat
 • Frieskies
 • Pro Plan
 • Ontario
 • Royal Canin (RC)
 • Eukanuba
 • Coshida (stejné jako Whiskas)
 • Animonda Rafiné
 • Hill's Science Plan
 • IAMS

Na základě diskuze níže chci uvést, že krmivo Brit (Brit Premium, Brit Care a Carnilove) nemůžu doporučit kvůli množství negativních zkušeností a také nedůvěřuji surovinám (např. Brit Care obsahuje "dehydratované kuře" - tedy které části, všechny vč. vedlejších?) a také kvůli špatným šaržím, které se v poslední době objevují. Kdo hledá dobrou cenu a nepotřebuje nejkvalitnější suroviny, může vyzkoušet. Pozor na kapsičky Brit Premium, ty svým složením nepatří do dobré kvality.

Nenechte se zmást testy na kvalitu krmiv. Není v nich testováno to, co by mělo, a výsledky bývají podplacené, o čemž jsem se už několikrát přesvědčila. Také odborné "NEZÁVISLÉ" články nejsou tak nezávislé, jak bychom si přáli. Zejména se to týká metody BARF, tak často opěvované a z druhé strany zahěné.

A teď dobrá zpráva, existují i dobrá krmiva - hlavní hledisko je obsah masa a jeho kvalita:

 • Arden Grange
 • Applaws - prodělalo špatnou šarži při změně továrny v roce 2016
 • Orijen
 • Leonardo
 • Firstmate
 • Taste of the Wild
 • Acana
 • Felidae
 • Eagle Pack Holistic

Toto je pouze několik příkladů krmiv. Jakmile se začnete zajímat o složení, kvalitní krmiva si snadno vyhledáte sami :-)

 

Čím se často kočkař řídí a nad čím bychom se měli zamyslet?

Hodně majitelů koček se ve snaze zajistit zvířátku to nejlepší krmení při návštěvě veterináře zeptá, které krmivo je nejlepší, které doporučuje. Veterináři jsou ovlivněni obchodními zástupci určitých značek, kteří je navštěvují a přesvědčují k prodeji (veterinárních) krmiv. Při tom krmivo samozřejmě vychválí. Veterináři se nespecializují na krmiva, většina z nich se složením vůbec nezabývá a pokud se jich zeptáte na určité krmivo, tak se snaží vzpomenout, zda ten název někdy slyšeli... Pokud ne, krmivo zavrhnou.

Veterinář Vám s velkou pravděpodobností poradí, abyste krmivo nestřídali. Ano, nestřídejte krmiva různých kvalit, střídejte pouze kvalitní krmiva, ale pokud máte možnost, střídejte. Zvířátku neublížíte, ačkoli veterinář Vás bude přesvědčovat o opaku (tento jeho názor však není ničím podložen).

Někteří "odborníci" Vám poradí, abyste nekupovali krmivo s "příliš" vysokým obsahem bílkovin. Že prý je to pro kočku "nezdravé". Většinu stravy divoké kočky tvoří maso, které je, světe div se, plné bílkovin... Takže bílkoviny ano, ale z větší části určitě živočišného původu.

 

Čím se řídit neboli takhle ano:

 • podíl masové moučky musí být co nejvyšší (nejlépe alespoň 30 %) a musí být přesně specifikováno, o jaké maso se jedná - např. kuřecí (nikoli pouze maso nebo "kuře")
 • musí se jednat o dehydrované maso - tzn. moučku (moučka obsahuje maso i kosti a čerstvé maso obsahuje pouze maso) nebo čerstvé maso ve velkém množství
 • maso, resp. specifikovaná masová moučka musí být rozhodně na prvním místě
 • krmivo nesmí obsahovat obilí a když už ho obsahuje, tak rozhodně nesmí být na prvním místě a musí být specifikováno, určitě se vyhněte výrobkům, kde jsou ve složení "obilniny" nebo "obiloviny" nebo ještě horší "vedlejší výrobky rostlinného původu"
 • ve složení byste neměli najít výrok typu "obsahuje konzervační látky povolené v EU" - bývají v tom látky, které mohou Vašemu zvířátku škodit - viz www.emulgatory.cz (doporučuji si seznam vytisknout a nosit do obchodů, kde běžně nakupujete potraviny, budete jistě velmi překvapeni, co všechno jíte), nebo tyto látky najdete přímo vypsané a můžete si sami překontrolovat, zda to jsou nebo nejsou ty, které chce své kočičce dopřávat (nejčastěji používané specifikované špatné konzervanty: BHA, BHT)
 • měly by být použity přírodní konzervační látky (např. vitamin E)
 • pozor - vedlejší výrobky mohou zahrnovat nevhodné přísady jako pařáty, zobáky apod.

Výše uvedené body jsou znázorněním toho, jak by to mělo vypadat. Realita je taková, že výrobci si při deklaraci složení tvoří vlastní pravidla. Je vhodné si pročíst stránky výrobce, z nich se dá zjistit překvapivé množsví informací, které Vám pomohou při výběru krmiva. Výrobce by se na svých stránkách měl určitě vyjádřit k původu surovin, zda testuje krmivo na zvířatech. Představení továrny je velké plus.

 

Hlavní zdroje informací (vhodné navštívit):

www.firstmate.cz

www.kocky-online.cz/forum

www.svetkocicek.cz

 

Poměr cena / spotřeba

Granule pro koťata, dospělé kočky, kastráty, nebo kočky žijící jen doma?

 

Granule určené pro koťátka mívají větší výživovou hodnotu, což znamená, že jich kočka sní méně než těch ostatních.

Rozhodně se nemusíte cítit provinile, pokud koťátku náhodně podáte krmivo pro dospělé kočky či naopak. Panuje však názor, že granule pro koťátka mohou uškodit dospělému jedinci, vzhledem k množství přidaných vitamínů mohou zatěžovat orgány.

Dražší, resp. lepší krmiva také zasytí kočičku lépe než ta nekvalitní. Proto když budete kočce podávat kvalitní granule, tak jich spořádá méně, čímž majitel ve výsledku ušetří.

Určitě se vyhněte již zmíněným krmivům dietním (light, castrate, indoor apod.). Doporučuji kupovat granulky pro dospělé kočky (adult).

Z toho vyplývá, že pokud výrobce uvedl na trh krmivo bez určení, pro jaké kočky je vhodné, nemusí Vás to zneklidňovat.

Doporučuji kupovat velká balení - vyjde to mnohem levněji. Je vhodné zakoupit barel (nebo několik) na granule. V dnešní době se už nemusíme bát, že když kočičce granule nezachutnají, tak jsme vyhodili peníze oknem. Stačí si podat inzerát - např. na fórum o kočkách, či různé inzertní servery (úspěšní jistě budete na www.aukro.cz). Nebo druhou možností je odvézt krmivo do útulku. Třetí možností je přimíchávat granule do těch, které kočce chutnají (pozor - kočka může tuto "lest" odhalit).

 

Co dělat, pokud kočičce přestane podávané krmivo chutnat?

 

Může se stát, že svému zvířecímu miláčkovi nasypete granulky a on na Vás vrhne pohled, který říká: "A nic lepšího už tam nemáš? To jsi mě teda nenadchnul..."

Postup je dost individuální, obecně lze říci, že není dobré krmit dlouhodobě jedním druhem krmiva. Výsledkem totiž může být výše uvedená situace, nebo v horším případě si kočka na jistý druh granulí zvykne natolik, že když jí nasypete něco jiného, tak to bude odmítat (krmivo se může přestat vyrábět).

Já osobně mám doma několik druhů granulek (od různých výrobců) a ty střídám. Pozor, odborná literatura uvádí, že velmi častým střídáním granulí si můžete "vyšlechtit" vybíravou kočičku.

Sami jistě vycítíte, jak moc střídat granule. Pokud kočička vyjí mističku a Vy jí nasypete jiné krmivo, myslím, že by neměl být problém. Na "vymňoukávání" oblíbeného krmiva bych ovšem nereagovala.

 

Panuje názor, že někteří výrobci přidávají do krmiva látky zlepšující chuť. Takovým výrobkům se raději vyhýbejte - jsou výrobci, kteří to přímo uvádějí jako výhodu, jako důvod, proč byste si měli jejich výrobek koupit! Kdyby tam ty látky nebyly, kočky by kolem těchto granulí chodily obloukem.

Proč asi? Protože kočka pozná, co je pro ni dobré. Příklad ze života: Jednou se mi bohužel podařilo koupit granule, kde na prvním místě byly obiloviny (!). Moje koťátka to vůbec nechtěla papat. Všechny ostatní druhy granulek papala bez problémů.

Pozor na články v novinách, časopisech a na internetu!

V nich se mimo jiné můžete dočíst, že žádní výrobci do svých granulí látky zlepšující chuť nedávají.

Nevěřte všemu, co kdo napíše! Znovu radím, řiďte se svým rozumem. Víte, co se dává např. do paštik? Ano, je to "odpad", ale hezky okořeněný, aby nám chutnal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Liemiva

(Jamiegox, 12. 4. 2021 5:18)

https://telegra.ph/Black-Nigro-Porn-Sex-03-27
https://telegra.ph/Spring-Break-2011-03-28
https://telegra.ph/Free-Lesbian-On-Lesbian-Action-03-25
https://telegra.ph/Naked-Models-Getting-Drilled-04-02
https://telegra.ph/Naked-Girl-At-The-Beach-03-25
https://telegra.ph/Amateur-Homemade-Sex-Videos-Free-04-02
https://telegra.ph/Dating-Site-Like-Bumble-03-26
https://telegra.ph/Susan-Ayn-Young-Teen-Porn-Videos-03-28
https://telegra.ph/Boy-Khmer-Fuck-Boy-Khmer-Xnxx-04-01
https://telegra.ph/Free-Teen-Girly-Boys-04-04
https://telegra.ph/Alte-Frauen-Wichsen-03-28
https://telegra.ph/Babe-HeiГџe-Frau-Oben-Ohne-Finger-11-06
https://telegra.ph/HeiГџ-Eng-College-Vagina-11-02
https://telegra.ph/Dreharbeiten-Zu-Seinem-Asien-Swinger-Frau-11-03
https://telegra.ph/Das-Sexy-Girl-Lutscht-Den-Gigantischen-Pimmel-03-24
https://telegra.ph/Cute-Blonde-Ficken-Gif-11-02
https://telegra.ph/Flat-Chested-Pale-Blonde-Cowgirl-Elsa-Jean-Wanna-03-28
https://telegra.ph/Hot-Sexy-Sex-Couples-Pron-04-01
https://telegra.ph/Sex-Nackt-Tumblr-Boy-Girl-11-02
https://telegra.ph/Naked-Sexy-Wander-Woman-04-02
https://telegra.ph/Pretty-Young-Girlfriend-Taylor-Hot-Sex-On-Bed-03-27
https://telegra.ph/Indonesian-Sexy-Girl-Nude-04-01
https://telegra.ph/German-Girls-Naked-Ass-Pussy-03-26
https://telegra.ph/Beautiful-Busty-Teen-Sluts-03-31
https://telegra.ph/Gratis-Pormos-10-31
https://telegra.ph/Bdsm-Parties-Ohio-03-31
https://telegra.ph/Redhead-Horny-Milf-Showing-Her-Naughty-Wet-03-25
https://telegra.ph/Short-Chubby-Slut-Porn-Gif-04-02
https://telegra.ph/Each-Fisting-Movie-Other-03-28
https://telegra.ph/Cuties-Girl-Model-Sex-04-04
https://telegra.ph/Sexy-Fucking-Small-Girls-04-04
https://telegra.ph/Swinger-Fucking-In-FakeTaxi-03-29
https://telegra.ph/Only-Nude-Teen-Girls-03-25
https://telegra.ph/Sexy-Nackten-Mexikanische-Mädchen-Bücken-03-27
https://telegra.ph/Big-Tit-Granny-Interracial-04-03
https://telegra.ph/Secret-Passage-03-30
https://telegra.ph/Hegre-Teen-Cutie-Pie-04-04
https://telegra.ph/Hobbyhurren-10-31
https://telegra.ph/Nude-Girls-In-Lockerroom-Video---Porn-Archive-03-31
https://telegra.ph/Porn-In-A-Bath-04-01
https://telegra.ph/Hardcore-Porn-Photos-With-Quites-04-01
https://telegra.ph/Ellis-Young-Teen-Porn-Videos-03-28
https://telegra.ph/How-To-Cancel-Just-Hook-Up-Subscription-10-30
https://telegra.ph/POV-Sex-With-My-Girlfriend-And-Her-Best-Friend-04-01
https://telegra.ph/Tantra-Dating-Australia-04-02
https://telegra.ph/AJ-Bailey-Gets-Plowed-In-Threesome-03-28
https://telegra.ph/Harmony-Reigns-Hottest-Video---PornhubCom-04-02
https://telegra.ph/Hot-Asain-Porn-Videos-03-27
https://telegra.ph/
https://telegra.ph/Td-Orgasm-Control-03-28

вода в частном доме из скважины

(Andreascdc, 9. 4. 2021 5:49)

Приветствую Вас товарищи!Есть такой замечательный сайт для заказа бурения скважин на воду. https://drive.google.com/file/d/1Y0zYtrRCia9jfU-BH3WPIbhph6HvwDRl/view?usp=sharing Бурение скважин в Минске – полный комплекс качественных и разумных по цене услуг. Заказывайте скважину для воды в АКВАБУРсервис – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Наша сфера деятельности — проектирование и бурение скважин на воду, установка любого насосного оборудования, монтаж систем канализации всех видов, дренажей, ливневых систем и др.Миссия компании: мы добываем чистую воду – источник всего живого на Земле, и делаем ее доступной людям. Самый короткий срок, за который мы пробурили и обустроили скважину, — 1 час 36 минут. Мы ценим время своих клиентов и гордимся, что оперативность — отличительное свойство наших услуг. Мы показываем, насколько быстро и качественно может происходить бурение скважины.
От всей души Вам всех благ!

ed pills for sale online 99273

(Diannepn, 8. 4. 2021 7:08)

https://ingogf.com/ - viagra for men price

Отличный магазин Мебели Москва

(RichardSeege, 7. 4. 2021 22:42)

Мы несомненно поможем Для Вас совершить собственный дом интересным, комфортным, чистым также многофункциональным вследствие товарам высокого свойства. Свой сеть интернет-торговый центр «Мебельная Фабрика Москва МФМ» дает обширный перечень мебели также продуктов с целью здания.

https://www.fabrika-moscow.ru/mebel-na-zakaz-moskva-otzyvy

Распродажа от компании Росмера

(StephenMab, 7. 4. 2021 16:25)

Предложение от Росмера. Распродажа. Концевые меры длины №1 кл.2 КИ за 12000.00руб. подробности по ссылке: https://rosmera.ru/product/kontsevye-mery-dliny-1-kl2-ki

Liemiva

(Jamiegox, 5. 4. 2021 17:18)

https://telegra.ph/Kelsie-And-Abella-Butt-Buddies-03-27
https://telegra.ph/Pussy-Girls-Butt-Crack-04-01
https://telegra.ph/Clip-Cock-Sucking-Woman-04-02
https://telegra.ph/Top-Ten-Latin-Pornstar-03-27
https://telegra.ph/Oral-Sex-Parody-Teen-Oral-Sex-Parties-03-23
https://telegra.ph/Super-Sexy-Ebony-Slut-Sarah-Banks-Gets-Her-03-31
https://telegra.ph/Gays-Porno-10-31
https://telegra.ph/Is-Sex-A-Need-04-02
https://telegra.ph/Naked-Fuck-Of-The-Day-03-26
https://telegra.ph/Sexy-Tiny-Teen-Girl-11-07
https://telegra.ph/Fisting-To-The-Elbow-04-04
https://telegra.ph/Dream-Meanings-Dating-Someone-03-24
https://telegra.ph/Horny-Hot-Babe-Kacey-Quinn-Loves-Getting-03-28
https://telegra.ph/Naked-Mature-Black-Lady-Sex-10-30-2
https://telegra.ph/Naked-Black-Horney-Girls-Fucking-03-26
https://telegra.ph/Lap-Dancing-Sex-Gif-11-06
https://telegra.ph/Hässliche-Alte-Gilfs-Nackten-11-02
https://telegra.ph/Female-Almost-Fully-Nude---New-Porno-04-02
https://telegra.ph/Teen-Riding-Dick-In-Front-Of-Her-Friends-04-01
https://telegra.ph/Couple-Porn-Tube-03-29
https://telegra.ph/Young-Pissing-Pussies-Porn-11-10
https://telegra.ph/Ashley-Knows-All-About-Taking-Fat-Shafts-Inside-03-29
https://telegra.ph/Naked-British-Teen-Women-03-26
https://telegra.ph/Marge-Simpson-And-Her-Daughter-Naked-03-27
https://telegra.ph/
https://telegra.ph/Super-Hot-Nude-Asian-Girl-04-01
https://telegra.ph/Porno-Nonne-11-01
https://telegra.ph/Group-Porn-Video-Featuring-Sexy-Teenagers-03-29
https://telegra.ph/Www-U-S-A-Xxx-Full-Sex-04-02
https://telegra.ph/Pj-Sparxx-Porn-03-31
https://telegra.ph/Eat-His-Penis-For-Lunch-03-25
https://telegra.ph/Drunk-Teens-Fuck-Gif-03-25
https://telegra.ph/Nude-Girls-In-Village-11-12
https://telegra.ph/HeiГџe-Oben-Ohne-Zierliche-Frauen-11-06
https://telegra.ph/Leo-Man-Dating-A-Virgo-Woman-10-30
https://telegra.ph/Teen-Riding-Her-Dads-Cock-04-04
https://telegra.ph/Finger-Arsch-Frau-Nackt-Г–ffentlich-11-03
https://telegra.ph/Frau-Mit-Aufgemalten-TГјchern-11-03
https://telegra.ph/Katrina-Magically-Grows-A-Dick--Creampies-03-27
https://telegra.ph/Girls-Nude-In-Jerseys---Sex-Archive-03-31
https://telegra.ph/Heie-Fraun-10-31
https://telegra.ph/Xxx-Porn-Image-Small-Singapur-Girl-03-28
https://telegra.ph/Sexy-Kurze-Zierliche-Frauen-11-02
https://telegra.ph/
https://telegra.ph/Horny-Teacher-Seduced-And-Fucked-His-Nerdy-03-31
https://telegra.ph/Mädchen-Gelehrt-Zu-Masterbate-11-03
https://telegra.ph/Most-Commented-Whore-Wives-GIFs-03-31
https://telegra.ph/Hd-Nude-Porn-Sex-Position-Indian-Girl-Teen-04-03
https://telegra.ph/Gratis-Youporn-11-01
https://telegra.ph/Monster-Dick-Disappears-In-Hot-Girl-03-29

cialis for bph olgsanvoegfdmaphyBtjSmesyc

(GrvWeago, 1. 4. 2021 2:45)

https://kloviagrli.com/ - who invented viagra https://vigedon.com/ - generic viagra coupon https://llecialisjaw.com/ - buy generic cialis https://jwcialislrt.com/ - cialis price costco https://jecialisbn.com/ - cialis precio

cialis 100mg olgsanvoegfdmaphyBtjSmesyi

(GrvWeago, 31. 3. 2021 19:37)

https://kloviagrli.com/ - what happens if a woman takes viagra https://vigedon.com/ - viagra timing https://llecialisjaw.com/ - natural cialis https://jwcialislrt.com/ - can you buy cialis over the counter https://jecialisbn.com/ - buy cialis without prescription

when to take cialis olgsanvoegfdmaphyBtjSmesyh

(GrvWeago, 31. 3. 2021 14:10)

https://kloviagrli.com/ - is viagra bad for you https://vigedon.com/ - canada pharmacy viagra https://llecialisjaw.com/ - cialis 5mg daily https://jwcialislrt.com/ - generic for cialis https://jecialisbn.com/ - when will cialis become generic

black cialis hvgeahdmaphyBtjSmesyn

(BrfgLica, 31. 3. 2021 4:40)

https://ljcialishe.com/ - when will cialis be over the counter https://cialisvja.com/ - cialis coupon free trial https://viagraonlinejc.com/ - buy viagra from canada https://viagratx.com/ - genaric viagra https://buycialisxz.com/ - cialis amazon

canadian cialis hvgeahdmaphyBtjSmesyk

(BrfgLica, 30. 3. 2021 11:16)

https://ljcialishe.com/ - cialis active ingredient https://cialisvja.com/ - cialis viagra https://viagraonlinejc.com/ - who makes viagra https://viagratx.com/ - when to take viagra https://buycialisxz.com/ - cialis memes

cialis results olgsanvoegfdmaphyBtjSmesyf

(GrvWeago, 29. 3. 2021 21:11)

https://kloviagrli.com/ - generic name for viagra https://vigedon.com/ - viagra spider https://llecialisjaw.com/ - cialis manufacturer coupon 2018 https://jwcialislrt.com/ - cialis strength https://jecialisbn.com/ - effects of cialis

Укладываем ламинат своими руками без опыта

(Hazelusamb, 29. 3. 2021 0:39)

Укладываем ламинат своими руками без опыта
https://yandex.ru/efir?stream_id=vlh8pO2RM9WI&f=1

<b>ПОДГОТОВИТЬ НЕОБХОДИМЫЕ ИНСТРУМЕНТЫ</b>
ножовка, лобзик или циркулярная пила
торцовочная пила
строительный нож
молоток
деревянная колодка (для подшивки ламелей)
клейкая лента (для крепления подложек)
сантиметровая лента
корневой
уровень линейки или духа
карандаш
клинья (для создания зазора между ламинированным полом и стеной)
зажим или скрепка (для фиксации последнего ряда)
пылесос

Для того, чтобы в помещении, в котором будет уложен ламинат, было достаточно места, пакеты с материалом должны быть размещены в другом месте. Обычно это соседняя комната или прихожая. Подготовьте это место. Оно должно быть близко к вам, чтобы ламели были под рукой и вам не приходилось далеко ходить. Упаковки должны быть размещены так, чтобы вы могли пройти. Вы также можете положить их на ненужную подложку.
В процессе укладки ламинированных полов неизбежно появятся непригодные для использования отходы. Они пропадут впустую. Поэтому при расчете необходимого объема материала добавьте сверху еще 5-10%. Если вы не сделаете это сразу, то можете оказаться в затруднительном положении, когда ранее купленного ламината не будет в магазине.

https://yandex.ru/efir/?stream_active=blogger&stream_publisher=ugc_channel_7148801988201534374
Форма ламината меняется в зависимости от климатических условий, в которых он находится. Когда вы покупаете его, вы получаете материал, который долгое время находился на складе и температура и влажность которого вряд ли будут идентичны температуре и влажности в вашем доме. Если вы начнете установку сразу же, ламинат приспособится к новым условиям и изменит свои размеры после установки. Пол начнет буксовать или трескаться.

Чтобы не тратить время и деньги, дайте материалу немного акклиматизироваться - оставьте ламинат в помещении, для которого он предназначен, на 2-3 дня. Пусть он адаптируется к новым условиям.

Ламинированный пол чрезвычайно чувствителен к неровностям подложки. Пол должен быть ОЧЕНЬ плоским - допускается наличие ям или неровностей не более 2 мм. В противном случае ламинатный пол будет скрипеть, провисать, существует большой риск повреждения замковой системы и расхождения ламелей. И не надейтесь, что подложка сможет сгладить несовершенную подложку. Это не поможет!

Проверяйте плоскостность подложки не глазом, а прямым или ровным выравниванием штукатурщика. Все неровности, высота или глубина которых превышает 2 мм, должны быть удалены. Ямы заполняются раствором, измельчаются неровности.

Укладываем ламинат своими руками без опыта

(Hazelusamb, 27. 3. 2021 20:12)

Укладываем ламинат своими руками без опыта
https://yandex.ru/efir?stream_id=vlh8pO2RM9WI&f=1

<b>ПОДГОТОВИТЬ НЕОБХОДИМЫЕ ИНСТРУМЕНТЫ</b>
ножовка, лобзик или циркулярная пила
торцовочная пила
строительный нож
молоток
деревянная колодка (для подшивки ламелей)
клейкая лента (для крепления подложек)
сантиметровая лента
корневой
уровень линейки или духа
карандаш
клинья (для создания зазора между ламинированным полом и стеной)
зажим или скрепка (для фиксации последнего ряда)
пылесос

Для того, чтобы в помещении, в котором будет уложен ламинат, было достаточно места, пакеты с материалом должны быть размещены в другом месте. Обычно это соседняя комната или прихожая. Подготовьте это место. Оно должно быть близко к вам, чтобы ламели были под рукой и вам не приходилось далеко ходить. Упаковки должны быть размещены так, чтобы вы могли пройти. Вы также можете положить их на ненужную подложку.
В процессе укладки ламинированных полов неизбежно появятся непригодные для использования отходы. Они пропадут впустую. Поэтому при расчете необходимого объема материала добавьте сверху еще 5-10%. Если вы не сделаете это сразу, то можете оказаться в затруднительном положении, когда ранее купленного ламината не будет в магазине.

https://yandex.ru/efir/?stream_active=blogger&stream_publisher=ugc_channel_4351059008255718049
Форма ламината меняется в зависимости от климатических условий, в которых он находится. Когда вы покупаете его, вы получаете материал, который долгое время находился на складе и температура и влажность которого вряд ли будут идентичны температуре и влажности в вашем доме. Если вы начнете установку сразу же, ламинат приспособится к новым условиям и изменит свои размеры после установки. Пол начнет буксовать или трескаться.

Чтобы не тратить время и деньги, дайте материалу немного акклиматизироваться - оставьте ламинат в помещении, для которого он предназначен, на 2-3 дня. Пусть он адаптируется к новым условиям.

Ламинированный пол чрезвычайно чувствителен к неровностям подложки. Пол должен быть ОЧЕНЬ плоским - допускается наличие ям или неровностей не более 2 мм. В противном случае ламинатный пол будет скрипеть, провисать, существует большой риск повреждения замковой системы и расхождения ламелей. И не надейтесь, что подложка сможет сгладить несовершенную подложку. Это не поможет!

Проверяйте плоскостность подложки не глазом, а прямым или ровным выравниванием штукатурщика. Все неровности, высота или глубина которых превышает 2 мм, должны быть удалены. Ямы заполняются раствором, измельчаются неровности.

cialis vs.levitra hvgeahdmaphyBtjSmesyg

(BrfgLica, 27. 3. 2021 16:35)

https://ljcialishe.com/ - mixing cialis and viagra https://cialisvja.com/ - does cialis lowers blood pressure https://viagraonlinejc.com/ - watermelon natures viagra https://viagratx.com/ - over the counter viagra substitute walgreens https://buycialisxz.com/ - cialis sublingual

cialis vs viagra olgsanvoegfdmaphyBtjSmesyp

(GrvWeago, 27. 3. 2021 14:02)

https://kloviagrli.com/ - woman viagra https://vigedon.com/ - pfizer free viagra https://llecialisjaw.com/ - generic cialis 5mg https://jwcialislrt.com/ - generic cialis from india https://jecialisbn.com/ - when will cialis become generic

купить карбоновую пленку для авто в минске

(Antoniohbn, 27. 3. 2021 3:37)

Добрый день господа!
Предлагаем Вашему вниманию высококачественные профессиональные плёнки. Наша организация"ООО Защитные плёнки" работает 15 лет на рынке этой продукции в Беларуси. С помощью оконных пленок мы превращаем хрупкое стекло в новый строительный материал, сочетающий такие свойства как прочность, термоизоляцию, солнцезащиту и современный внешний вид. Высокое качество тонировочных, защитных, декоративных и солнцезащитных пленок позволяет нам давать заказчикам и партнерам гарантии долговечности и надежности. Тонировка стекла и окон позволяет дозировать свет и солнечную энергию — в помещении, находящемся под защитой тонированного стекла, сохраняется оптимальная температура. С помощью оконных пленок можно воплотить в жизнь любую архитектурную идею.
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1hceZWkDFW4mFU9sDZ64bQAi3ss41Fo5g/view?usp=sharing
С уважением,коллектив "ООО Защитные плёнки".

cialis for sale olgsanvoegfdmaphyBtjSmesyg

(GrvWeago, 27. 3. 2021 1:30)

https://kloviagrli.com/ - viagra duration https://vigedon.com/ - nitroglycerin and viagra https://llecialisjaw.com/ - cialis erection https://jwcialislrt.com/ - sildenafil vs cialis https://jecialisbn.com/ - how long does 5mg cialis last

Укладываем ламинат своими руками без опыта

(Hazelusamb, 26. 3. 2021 21:25)

Укладываем ламинат своими руками без опыта
https://yandex.ru/efir?stream_id=vlh8pO2RM9WI&f=1

<b>ПОДГОТОВИТЬ НЕОБХОДИМЫЕ ИНСТРУМЕНТЫ</b>
ножовка, лобзик или циркулярная пила
торцовочная пила
строительный нож
молоток
деревянная колодка (для подшивки ламелей)
клейкая лента (для крепления подложек)
сантиметровая лента
корневой
уровень линейки или духа
карандаш
клинья (для создания зазора между ламинированным полом и стеной)
зажим или скрепка (для фиксации последнего ряда)
пылесос

Для того, чтобы в помещении, в котором будет уложен ламинат, было достаточно места, пакеты с материалом должны быть размещены в другом месте. Обычно это соседняя комната или прихожая. Подготовьте это место. Оно должно быть близко к вам, чтобы ламели были под рукой и вам не приходилось далеко ходить. Упаковки должны быть размещены так, чтобы вы могли пройти. Вы также можете положить их на ненужную подложку.
В процессе укладки ламинированных полов неизбежно появятся непригодные для использования отходы. Они пропадут впустую. Поэтому при расчете необходимого объема материала добавьте сверху еще 5-10%. Если вы не сделаете это сразу, то можете оказаться в затруднительном положении, когда ранее купленного ламината не будет в магазине.

https://yandex.ru/efir/?stream_id=vtirbpq3Y6wY
Форма ламината меняется в зависимости от климатических условий, в которых он находится. Когда вы покупаете его, вы получаете материал, который долгое время находился на складе и температура и влажность которого вряд ли будут идентичны температуре и влажности в вашем доме. Если вы начнете установку сразу же, ламинат приспособится к новым условиям и изменит свои размеры после установки. Пол начнет буксовать или трескаться.

Чтобы не тратить время и деньги, дайте материалу немного акклиматизироваться - оставьте ламинат в помещении, для которого он предназначен, на 2-3 дня. Пусть он адаптируется к новым условиям.

Ламинированный пол чрезвычайно чувствителен к неровностям подложки. Пол должен быть ОЧЕНЬ плоским - допускается наличие ям или неровностей не более 2 мм. В противном случае ламинатный пол будет скрипеть, провисать, существует большой риск повреждения замковой системы и расхождения ламелей. И не надейтесь, что подложка сможет сгладить несовершенную подложку. Это не поможет!

Проверяйте плоскостность подложки не глазом, а прямым или ровным выравниванием штукатурщика. Все неровности, высота или глубина которых превышает 2 мм, должны быть удалены. Ямы заполняются раствором, измельчаются неровности.

what are the side effects of cialis hvgeahdmaphyBtjSmesyx

(BrfgLica, 26. 3. 2021 20:22)

https://ljcialishe.com/ - free trial cialis https://cialisvja.com/ - cialis vs viagra vs levitra https://viagraonlinejc.com/ - viagra pills online https://viagratx.com/ - can i buy viagra over the counter https://buycialisxz.com/ - free cialis


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53

následující »